Gia ve Studio Panel

Gia ve Studio Panel

Gia ve Studio Panel

Gia ve Studio Panel

HABERLER HABERLER
DUŞ  VE KÜVET KABİNLERİ
 
Duşakabinlerin uzun süre işlevini yerine getirmesi, estetik özelliğini koruması için bileşenlerinin düzenli  bakıma ihtiyacı vardır.
Duşabinlerin üretiminde kullanılan  temperli camların, uzun süre lekesiz kullanılabilmesi için, camlar kurulanmalıdır. Her banyodan sonra çeksil ile temizliği yapılmalıdır. Camın üzerinde,  gözle görülmeyen gözenekler mevcuttur.  Bu gözeneklere sudaki kireç, sabun artığı gibi maddeler nüfuz ederek kirlenmelere neden olmaktadır. Düzenli olarak temizlenmeyen camlarda bu kirlilik kalıcı hale gelebilmektedir.
Cam üzerine uygulanan Tytech  kaplaması ile  suyun cam üzerinde tutunamadan, civa gibi kayması sağlanır. Bu sayede gözeneklere sudaki kirecin işlemesi güçleşir ve daha az leke oluşur; daha kolay temizlenir. Tytech ömrü duşakabinin kullanım sıklığına, kullanılan suyun özelliklerine, kullanılan temizleyici maddelere göre değişir. Özelliği azaldığında tekrar cam üzerine uygulama yapılmalıdır.
Duşkabin temizliğinde , amonyak, asit içerikli temizlik ürünleri çamaşır suyu,tuz ruhu , toz deterjan ,sert sünger kullanılmamalıdır. Yumuşak sünger ve aşındırıcı olmayan krem temizlik malzemeleri kullanılabilir.   
Camlardaki kireci gidermek için, duşakabinin metal kısımlar ile teması etmesi engellenmek şartıyla, kireç sökücü kullanılabilir. Ancak kireç sorununu başlamadan çözmek için her banyodan sonra duşakabin camındaki suyun kurulanması, bir çeksil vasıtası ile tamamen suyun camdan uzaklaştırılması esastır.
Duşkabinin süngerin giremediği köşelerinde cam ve duşun birleştiği noktalarında diş fırçası kullanımı ile temizlik yapılabilir.
Duşakabinler, duş yaparken sıçrayan suyun duş alanı içinde tutulması amacı ile üretilirler. Fakat duşakabinlerin hepsinde hareketli sistem olduğundan temizlik esnasında dışarıya su kaçması mümkündür. 
Duşakabin camlarının rayda kayarak hareketini  sağlayan rulmanların daha sağlıklı çalışması için iki ayda bir ray kısmına vazelin sürülmesi tavsiye edilir.
Cam duşakabinlerde kullanılan temperli camlar, işlemsiz cama göre yaklaşık beş kat daha dayanıklıdır. Darbe alması durumunda kesici olmayan, zar büyüklüğünde küçük parçalar halinde patlayabilir. Özellikle köşe noktalarının darbe almaya karşı korunması önemlidir. Duşakabinlere gerekli kontroller için  senelik bakım yaptırılması tavsiye edilir.
 

AKRİLİK SİSTEMLERİ
Akrilik ürünler  gözeneksiz yüzeyi sayesinde kolay temizlenir, bakteri oluşumuna izin vermez. Akriliğin bu dokusu nedeni ile içine kir nüfuz etmez; hijyeniktir. Bununla birlikte  duş teknesinin/ küvetin  düzenli temizliği önemlidir. Her kullanımdan sonra ılık su, krem temizleyici veya kireç çözücü ,yumuşak bir sünger  ile temizlenmelidir. Bu yapılmadığında akrilik üzerinde kireç, sabun artıkları, kirlerden oluşacak olan  tabakanın temizlenmesi daha zordur.
Akrilik duş tekneleri/ küvetler, çizilebilir olduğundan temizliklerinde  sert temizlik malzemelerinin kullanımı uygun değildir. Sert sünger, tuz ruhu, asit içerikli, aşındırıcı temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır.
Yanmakta olan mum, sigara v.b. akrilik üzerine konulmamalıdır. Montaj işleminden sonra devam eden bir tadilat var ise, üzerindeki koruyucu film çıkarılmamalı, ürün darbelerden, kaynak kıvılcımları v.b. zarar verici durumlardan korumalıdır.

Copyright 2013 Tüm Hakları Gizlidir.
Yukarı Çık